Web Tasarım da Detaylar

En iyi web tasarımına ulaşmanın yolu: Son trendleri yakalamak!!!

En iyi web tasarımlarına sahip olmak her girişimcinin isteğidir. Tasarımcı için onu tasarlayıp yayına sunma heyecanını yaşamak da o denli önemlidir. Web tasarımında en iyiye ulaşabilmek için kuşkusuz son trendleri takip etmeli, son teknolojinin faydalarından mümkün olduğunca yararlanabilmeliyiz.

Sizleri web tasarımındaki son trendler ile başbaşa bırakıyoruz:

İlgi çekici detaylar:

İllustrasyon teknolojisinden faydalanarak ziyaretçinin ilgisini çekmek. Oldukça emek gerektiren böylesine çalışmaları sitenizi ziyaret edenler ilgi ile karşılamakta. En iyi web tasarımları için bu yöntemi kullanabilir, rakipleriniz arasında hızlı bir şekilde fark edilebilirsiniz.

web-tasarim-ilgi-cekici-detaylar

Eskiyi unutmadan yeniye entegre etmek:

Düzenli kareler ile en iyi web tasarımları oluşturarak çarpıcı tasarımlar elde edebilirsiniz. Flash’ın egemen olduğu dönemlerden kalan bir gelenek olsa da görünürlüğü azaltılmış, mouse üzerine geldiğinizde orijinal tasarımını ortaya çıkaran tasarımlar oldukça ilgi çekmekte, ziyaretçiyi bağlamaktadır.

web-tasarim-son-trendleri-yakalamak

Büyük Puntolar, Özgür Tasarımlar!:

Büyük punto ile tasarım yapmak kolaycılığa kaçmak ile yorumlanır ve tasarımcılar son zamanlara kadar pek kullanılmazdı. Son trendlerden biri olan büyük puntolar ile yazmak doğru renkleri ve objeleri kullandıktan sonra ilgiyi çekmeyi başarıyor.

web-tasarim-buyuk-puntolar-ozgun-tasarimlar

Küçük ve tatlı şeyler:

Facebook’un bu algıyı hızlandırarak bir trend olma yoluna soktuğunu söyleyebilriz. Küçük ve tatlı tasarımlar ile yakınındaki yazıyı okutan, ziyaretçinin sitede uzun süre kalmasını sağlayan en iyi web tasarımları oldukça verimli bir sunuş yöntemidir. Bu trendde renkleri doğru kullanabilmek için Renkleri Tanımak isimli makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

web-tasariminda-trendleri-yakalamak

Modern konuşma balonları ve çocuksu tasarımlar:

Evet yanlış duymadınız! Bu da en iyi web tasarımı yolunda ilerlemenizi sağlayan yollardan biri. Çocuksu tasarımlar da ziyaretçinin ilgisini çekebilmekte. Bunun yanı sıra modern konuşma balonları, ziyaretçinin okumasını istediğiniz önemli ve kısa yazıları barındırırsa (duyuru gibi) mükemmel geri dönüşler alabilirsiniz.

web-tasariminda-detaylar

web-tasariminda-detaylar-2