Müşterilerimizin Hemen Hepsi Daha Önceki Web Tasarım Firmasından Memnun Kalmayanlardan Oluşuyor

Bu durum elbetteki bizim tercih ettiğimiz ya da gururla belirtmek istediğimiz bir hadise değildir. Günümüzde web tasarım çok önemli bir hal almakta. Çünkü reklam modellemeleri kişiselleşti, ve giderek daha da kişiselleşiyor. Kaliteli bir web tasarımı size ilk başta ekonomik bir reklam kaynağı sonra da önemli bir kurumsal araçtır.

İyi web tasarımını neden her firma yapamıyor.

Bizce iyi tasarım doğru tasarımdır. Ancak başarı bu mantıkla gelmektedir. Sitenizin ihtiyacı olanı biz bilirsek, başarılı bir web site tasarımı çıkarabilmekteyiz. Peki bu nasıl oluyor.

Tecrübe ve Temel Grafik Unsurları

  • Logo kullanımı ve renk kullanımlarının tarzı aslında bellidir. Kaliteli bir siteyi önemli kılan ilk unsur renk ve logonun yani kurumsal kimliğin anlam bütünlüğüdür.
  • Kaliteli görsel kullanımı ile sayfaların hem sıkıcılığı giderilmekte hem de kullanıcının ilgisi çekilmektedir. Google bile sıralamalarını bir sitenin görüntülenme süresine göre değerlendiriyor. Buda video ve görsel uyumla mümkün oluyor.
  • Typografi, yazı kullanım kuralları ile daha okunaklı ve daha çekici tasarımlar şart. Eğer bir metin bloğunda typografi kurallarına uyulmamışsa, o metin bloğu bir eziyet gibi görünecektir kullanıcıya. Burada genel Typografi kurallarına uyarak başarıyı yakalayabiliriz.
  • Yerinde animasyon ya da animasyonsuz siteler. Kısaca kötü bir animasyon olacaksa hiç olmasın daha iyi.

Bu liste elbette ki uzayabilir. Gerçek şu ki bu ve bunun gibi kuralları ancak uzun süre sektörde tecrübe edinmiş ve başarılı projelere imza atmış, tasarımcılar yapabilmektedir. Çünkü temelde webmaster, web tasarımcısı ya da adı herneyse aslında reklamcıdır. Çünkü web tasarım reklam tasarımlarının sadece biridir.

Biz kaliteli siteler yapmaya özen gösteriyoruz. Çünkü bildiğimiz sadece bu.

Miraç Feyiz
Graweb Art Director